Wellness Finská sauna-vířivka

 

Finská sauna 

Saunování patří mezi nejstarší zdraví prospěšné rituály.

Sauna je nejlepší a nejpřirozenější způsob k posílení imunity. Pravidelný pobyt v sauně pomáhá posilovat sliznice dýchacích cest, v nichž se pak obtížněji usazují choroboplodné zárodky a viry. Samotné prohřátí navíc zvyšuje tvorbu protilátek v těle. Z pokožky se díky pocení vyplavují toxiny, takže je zdravější a na pohled zářivější. Vyšší teplota pomáhá k celkové detoxikaci organismu, stimuluje tvorbu mozkových buněk, zvyšuje hladinu růstového hormonu a zmírňuje bolest.

Jeden saunovací cyklus přesně kopíruje to, co se děje s lidským tělem ve chvíli, kdy jím zmítá horečka způsobená nemocí. Na rozdíl od klasické horečky, která pomáhá vyhnat z těla nežádoucí bakterie a viry, pomáhá ta saunová regenerovat svaly, zlepšit kondici a zvýšit imunitu.

 

Mají vaše děti celou zimu rýmu a kašel a chytí ve školce každý bacil, který se kolem mihne? Zkuste s nimi začít chodit do sauny. Saunovat se mohou už miminka od čtyř měsíců, zcela bez problémů pak tříleté děti, optimální je pro ně teplota kolem 70°C.

 

Wellness prostory, finské sauny a vířivky jsou určeny pro uzavřené skupiny návštěvníků maximálně 8 lidí.

 

Po telefonické domluvě je možné využít pouze saunu nebo vířivku. Sauna je maximálně pro 8 lidí. Vířivka je pro maximálně pro 4 lidi. 

Fotogalerie: Sauna a vířivka